Dalyan Hakkinda

Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan Dalyan, Ege kıyı şeridine sıkışmış eşsiz ve büyülü bir nehir kasabasıdır. Güçlü büyülü çekişini açıklayamayan, buraya gelenlerin hepsi tekrar tekrar geri dönüyor.

Aktiviteler

Lüks tekne turları, dağlarda yürüyüş, bisiklet, cip safarileri, binicilik, kuş gözlemciliği, gün doğumu veya ay ışığı tekne turları, balık tutma veya kaplumbağa gözlemciliği, çeşitli adalara turlar, lüks yat kiralama, yelkencilik, deniz kanosu, akarsu raftingi, mağaralar ve bol miktarda deniz yaşamı boyunca berrak sularda dalış ve şnorkelle yüzme ..

AMANDA LE COUTEUR TARAFINDAN KAUNOS SUNSET

Manzara

Dalyan’ın kendisi kompakttır ve dağlık bir manzara ile çevrili olmasına rağmen, merkezden herhangi bir yönde sadece bir mil uzanarak her şeye yürüyerek ulaşılabilir. Çam kaplı dağların, sazlıkların ve göllerin görkemli bir fonuyla çerçevelenen manzara olağanüstü.

Dalyan Kasabası

Dalyan, çoğunlukla bağımsız gezginleri cezbeder ve paket turistlerin olmaması ile ayırt edilir, ancak yine de her zevke hitap eden çok sayıda bar ve restoran vardır. Cumartesi günleri yerel ürünler, giysiler ve turistik ürünler satan yerel bir pazar var, bu da harika pazarlıklar için buradayken “olmazsa olmaz”! Kasabanın bir banka, ATM’ler, bir postane ve şehir meydanında süpermarketler var.

DALYAN'IN RICHIE CONN'DAN ALTIN ​​KAPLUMBAĞA
STEVE SMITH TARAFINDAN YERLEŞTİREN MAĞAZALAR

Yaban hayatı

Yerel plaj, Avrupa’nın En İyi Plajı seçilen ve muhtemelen Akdeniz’deki en ünlü Kaplumbağa Yetiştirme Plajı olan İztuzu Plajı’dır. Plaja karayoluyla (20 dakika Minibüs yolculuğu) veya yerel nehir teknesiyle (40 dakika deniz otobüsü) ulaşabilirsiniz, her iki rota da çarpıcı manzaralardan geçer, ancak tekneden bir Kaplumbağa veya bir Yalıçapkını görecek kadar şanslı olabilirsiniz!

Nehir

Yerel tekneler sizi nehrin yukarısına, taze volkanik kaplıcalara ve doğal çamur banyolarına atlayabileceğiniz Köyceğiz Gölü’ne (yaklaşık 2 mil) götürebilir. Gölün uzak tarafında, yerel pazarın kasaba merkezini ele geçirdiği Pazartesi günleri dışında oldukça sessiz olan küçük Köyceğiz kasabası vardır.

PAT WATSON TARAFINDAN DALYAN DELTA
JUDY NEAL'DEN KRALLAR TOMBS

Kral Mezarları

Dalyan kasabasının karşısındaki nehrin karşısındaki kayalıklara oyulmuş Kral Mezarlarını fark edemezsiniz. Bunlar yaklaşık 4-6.000 yıl öncesine dayanıyor ve Kaunos antik kentinin birçok ziyaretçinin gördüğü tek kısmı. Nehri geçip (tekneyle) şehre yürümek (yaklaşık 3/4 mil), harabelerin etrafında saatlerce çömlekçilik yaparak kendinizi kaybedebileceğiniz şehre (yaklaşık 3/4 mil) yürümek mümkündür. Kiralık villalarımızın birçoğu mezar manzarasına sahiptir, lütfen detayları sorunuz.

Ötede...

Dalyan’ı çevreleyen, Göcek, Fethiye, Ölü Deniz, Sarıgerme gibi ziyaret edilebilecek diğer güzel yerlerden sadece birkaçı.

Fethiye